x

Kontakt

Pasja i skuteczność

Apella to agencja marketingu zintegrowanego

Zajmujemy się tworzeniem reklam, działaniami z zakresu public relations, produkcją materiałów promocyjnych. Jesteśmy także domem mediowym – planujemy i kupujemy media dla naszych klientów. Opierając się na modelach efektywnościowych prowadzimy rozbudowane kampanie internetowe oraz wdrażamy zaawansowane technologicznie rozwiązania z zakresu stron www oraz aplikacji mobilnych. Wydajemy tradycyjne pisma customowe. Organizujemy eventy, specjalizujemy się w inicjowaniu i obsłudze sponsoringu.

 

Posiadamy bogate i wszechstronne doświadczenie we współpracy z markami z różnych branż. Specjalizujemy się w obsłudze firm tworzących sektor spółdzielczości finansowej. Wykorzystując doświadczenie, zdobyte dzięki wieloletniej współpracy ze SKOK-ami, skutecznie pozyskujemy klientów z innych branż o wielorakiej skali działania – od start-upów po ogólnopolskich producentów.

 

Za źródło naszego sukcesu uważamy duży i zgrany zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Poznaj nas bliżej.

 

 

Zarząd

Romuald Orzeł
President

Wybitny polski dziennikarz, redaktor naczelny czołowych dzienników regionalnych, w latach 2009–2010 oraz 2011 prezes TVP. Laureat prestiżowej nagrody „Polskiego Pulitzera” za reportaż śledczy „Grudniowe Kule”, opisujący nieznane kulisy wydarzeń Grudnia’70.

Pochodzi z Pucka, deklaruje pochodzenie kaszubskie i znajomość języka kaszubskiego. Z wykształcenia jest ekonomistą.

Z branżą reklamową związany od 2005 roku, kiedy to został prezesem spółki Media SKOK. Od 2012 roku jest prezesem Apelli.

Zuzanna Romowicz
Vice-president

Absolwentka wydziału Prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, studiów menedżerskich w gdańskiej Wyższej Szkole Bankowej oraz Instytutu Prawa i Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doświadczenie zawodowe wzbogaca od 2001 roku. Prywatnie miłośniczka twórczości Terrego Pratchetta, którego pozornie fantastyczną filozofię potrafi przenieść na grunt służbowy.

Jak mawiał Charles Mingus, czynienie rzeczy prostych skomplikowanymi jest naturalne; zmiana spraw skomplikowanych na proste, niewiarygodnie proste – to jest kreatywność.

Magdalena Cybula
Vice-president

Absolwentka gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu. Specjalista do spraw Marketingu i Public Relations. Obok pracy w reklamie w agencjach Media SKOK i Apella, w bogatej karierze zawodowej piastowała również kierownicze stanowisko w Telewizji Polskiej. Prywatnie miłośniczka sportu i podróży.

W Apelli kierujemy się zasadą „najważniejszy jest człowiek” – to być może truizm, ale dzięki temu nasi klienci mają pewność, że jesteśmy z nimi i jesteśmy dla nich.

Zespół

Barbara Pytlik
Business Operation Director

Basia zarządza Działem Relacji Biznesowych. Planowanie i zakup mediów, twarde negocjacje, podpisywanie intratnych kontraktów dla naszych klientów - to dla niej chleb powszedni! Pędzi niczym Kubica – zarówno przez kolejne projekty, jak po trójmiejskich drogach.

Tomasz Michalski
ERP Director

Zajmuje się sprawami Zarządu i organizacją wewnętrznych projektów Apelli. Wyróżnia go bujna fryzura oraz zamiłowanie do kawy bulletproof. Jego aparycja mówi sama za siebie – to sportowiec, który nie lubi się nudzić. Wszędzie jeździ rowerem, biega nałogowo, w wolnym czasie gra w siatkówkę.

Dorota Sokołowska
Art Director | Design Studio

Odpowiada za stronę wizualną projektów oraz – mimo wszelkiemu oporowi materii – ich realizację w terminie. Po pracy jest nieuchwytna. Przenosi się do innej czasoprzestrzeni, z dala od cywilizacji, bez względu na pogodę, choć szczególnie chętnie podczas burzy. Od niedawna uczy się języka kaszubskiego.

Dorota Kurkowska
Marketing Director

Charyzmatyczna dyrektor serca Apelli, czyli Działu Marketingu, gdzie początek mają koncepcje kreatywne. Wiecznie w biegu, błyskawiczna i niezawodna. Na wszystko ma dobry plan. Kreuje i obserwuje. Zwłaszcza zmieniające się zachowania współczesnych konsumentów.

 

Anna Tillak
Creative Director | Creative studio

Tworzy, wymyśla, pisze, kreuje. Generuje pomysły, waży słowa, sprzedaje idee. Odpowiada za projekty kreatywne, od kiełkujących koncepcji po otwarcia ogólnopolskich kampanii. Lubi fotografię i dobrze zaprojektowane przedmioty. Fascynuje ją ruch i rytm, w wolnych chwilach stepuje. Codziennie, niezależnie od pogody, przyjeżdża do pracy na rowerze.

Kamila Fobke
Creative Director | Creative studio

Kamila łączy w Apelli pracę copywritera z kierowaniem projektami kreatywnymi. Jest osobą dedykowaną do obsługi nowych klientów. Prywatnie opiekuje się biszkoptowym golden retrieverem – Buffy, kocha podróże i kulturę Rosji. 

Aleksandra Pagacz
Design Studio Manager I Design Studio

Ola jest zawodowym managerem życia tu i teraz, z tymi ludźmi pod rękę, z tymi pasjami po drodze i z niebem nad głową. W Apelli odpowiada za dobre warunki dla wypracowania designu. W wolnych chwilach tworzy kreacje handmade. Definiuje ją energetyczne poczucie humoru. Bywalczyni salonu rodzinnego w wyposażeniu standardowym: 2+2=4 łapy psa.

Marian Tymiński
Digital Signage Manager

Marian w Apelli zajmuje się pracą z nowymi technologiami, produkcją materiałów multimedialnych i zarządzaniem Digital Signage. Po pracy jest człowiekiem-wodnikiem. Kręcą go sporty wodne, od windsurfingu po morsowanie. 

Marzena Grabowicz
Managment Office Manager

Marzena to skrzydłowa Zarządu. Organizuje, planuje, weryfikuje, segreguje – Marzena po prostu „ogarnia”. Wiecznie w biegu i z telefonem przy uchu. Kondycję zawdzięcza intensywnym popołudniom. Jej wesoła gromadka dzieci świetnie spełnia się w roli trenera personalnego.

Marzena Marszałkowska
Price and Quality Control Manager

Na co dzień trzyma w ryzach budżety reklamowe klientów dbając, by każda złotówka została odpowiednio wydana. Odpowiada za cenniki i czuwa nad tym, aby to co robimy w Apelli się opłacało. W gąszczu liczb, tabel i wykresów czuje się jak ryba w wodzie. Najlepiej odpoczywa na świeżym powietrzu, kiedy wkoło jest zielono.

Paulina Engel-Kuś
POS Materials Manager | POS Materials

Tak naprawdę specjalistka ds. niemożliwych, wykonanych z surowców dostępnych tylko na Marsie, w technologii kosmicznej, do zrealizowania na wczoraj. Latem wybiera rower, zimą wpina się w narty, a niezależnie od pory roku, codziennie rano spotkamy ją z aromatyczną kawą.

Katarzyna Samulska
Media Planning and Buying Manager

Od 10 lat związana z Apellą. Obecnie kieruje Biurem Planowania Zakupu Mediów i Digital Signage. Wraz z zespołem zajmuje się planowaniem i realizacją kampanii ATL. Prywatnie pasjonatka zdrowego stylu życia. Ćwiczy jogę i uprawia nordic walking.

Adam Ochendal
Key Account Manager | Business Operation

Adam to nasz frontman, który lada moment może odwiedzić i Twoją firmę :) W Apelli czas upływa mu na aktywnym poszukiwaniu nowych obszarów biznesu, tworzeniu strategii sprzedaży i monitoringu rynku. Jak sam o sobie mówi, jest wszędzie i wszystko widzi.

Małgorzata Romsicka
Key Account Manager | Business Operation

Kocha pracować z ludźmi i właśnie ta cecha sprawia, że jest tak dobrym opiekunem klienta. Dobra dusza firmy, zawsze stara się pomóc, wskazać rozwiązanie... nie gubiąc przy tym równowagi. W czasie wolnym trenuje nowe układy taneczne i biegi przez przeszkody na placu zabaw z dwiema córeczkami oraz pożera duże ilości kryminałów.

Katarzyna Prałat
Key Account Manager | Business Operation

Kasia zajmuje się obsługą klienta i zarządzaniem projektami. Na co dzień motywują ją nowe wyzwania, co wynika z jej sportowego hartu ducha – kiedyś kilkukrotna mistrzyni Polski w pływaniu, dziś można umówić się z nią na partyjkę pokera.

Magdalena Kubas
Key Account Manager | Business Operation

Jest w naszej agencji kimś w rodzaju królika Duracella – posiada niespożyte pokłady energii. Wolny czas spędza ze swoimi M&M’sami (córką Marysią i synem Marasem). W ciągłym biegu. Według Endomondo jest PRAWIE najszybszą osobą w Apelli na dystansie 10 km.

Marek Rębisz
Marketing Project Coordinator | Creative studio

Domeną Marka są realizacje multimedialne i audiowizualne. Jego dewiza życiowa to: „Jeśli nie możesz znaleźć drogi – stwórz ją”, dlatego po pracy realizuje się jako reżyser teledysków muzycznych i promuje młodych artystów. Dumny tata grzecznego Gustawa i chodząca oaza cierpliwości.

 

Justyna Rucińska – Góral
Marketing Project Coordinator | Creative studio

Obowiązki wykonuje jak jej ulubiony bohater Darth Vader – twarda, z darem przekonywania, zawsze zdobywa zamierzone cele. Ma moc teleportacji, mimo że mieszka kilkadziesiąt kilometrów od Gdyni – w pracy jest zawsze punktualnie ! Po niej mile spędza czas z dwójką uroczych synków i mężem.

Renata Polec
Senior Media Planner and Buyer | Media Planning and Buying

Słońce naszej agencji, które zawsze promienieje dobrymi wieściami ze świata mediów i harmonogramów emisji reklam. Jej baterie do działania ładują się najlepiej podczas pięknej, słonecznej pogody. Wtedy też najchętniej zagłębia się w porywającej lekturze.

Maciej Goś
Senior Graphic Designer | Design Studio

Jego konikiem jest webdesgin, typografia, analiza graficzna, animacja i też trochę print (projekty drukowane). Zawsze widziany z dużym kubkiem czarnej kawy. Po pracy jego motorem napędowym stają się konie mechaniczne w Hondzie XL 1000, a w wolnym czasie amerykańskie filmy i seriale.

Patrycja Świderska
Senior Graphic Designer | Design Studio

Wielbicielka przemieszczania się rowerem, czystej przestrzeni publicznej, bez chaosu wizualnego i dźwiękowego, oraz starych polskich filmów. W pracy nakręca ją kreatywny ferment i nowe wyzwania. W wolnym czasie prowadzi warsztaty z twórczego recyclingu. 

Aleksander Drożdżewski
Senior Graphic Designer | Design Studio

Nałogowo śledzi trendy, kupuje książki i albumy. Inspiruje go gdyński modernizm i jazz.
Specjalista od znaków graficznych, typografii i brandingu z copywriterskim zacięciem.
Kolekcjonuje notesy, w których na co dzień robi szkice i zapisuje pomysły (nawet te najbardziej absurdalne).

Ania Leszkowicz
HR Manager | HR and Payroll

Z Anią trzeba mieć szczególnie dobre relacje – rekrutuje, zwalnia, rozlicza z nieobecności, ewidencjonuje, ściga za braki i zarządza naszymi „papierkami”. Podróżniczka, przyszła żona Tyriona Lannistera, fanka historii, powieści Stephena Kinga i spinningu z trenerem Dariuszem.

Dawid Dąbecki
Graphic Designer I Design Studio

Przyszedł, zobaczył i narysował. Ilustracja to jego pasja. Lubi historię, literaturę, muzykę i żeglarstwo.

Tomasz Połetek
3D Graphic Designer | Design Studio

W Apelli to na jego barkach spoczywa przygotowanie animacji 2D i 3D, modelowanie, rendering oraz opowiadanie dowcipów. Po pracy najczęściej łączy dwie pasje – rower i fotografię – z podróżami i noclegiem pod chmurką.

Anna Bigilska
Division Bugdet Controller | Bugdet Controll

Ania pilnuje, czy właściwe reklamy pojawiły się w naszych mediach, rozlicza budżety i zabiega o porządek w fakturach. Poruszanie się w meandrach dokumentów i dowodówek zdecydowanie ułatwia jej znajomość czytania map – Ania jest zakochana w podróżach po polskich Tatrach.

Krzysztof Olenkowicz
Data Protection Officer | ERP

Krzysztof zarządza apellańską flotą koni mechanicznych oraz ABI. Po pracy czas upływa mu na naprawianiu i usprawnianiu samochodów oraz domu. W czasie wolnym, kiedy odkłada na bok zestaw majsterkowicza, spędza czas ze swoimi córeczkami. 

Ewelina Karczewska
Copywriter | Creative studio

Ewelina w Apelli zajmuje się zarządzaniem projektami kreatywnymi. Zaginanie czasoprzestrzeni opanowała pracując  w telewizji, żaden deadline jej nie straszny! Lubi stan bycia w podróży, zwłaszcza motocyklowej. Pobiera nauki różnych technik wędkowania. Zawodowe marzenia? Organizacja koncertu dla milionowej widowni. 

Marcin Orzeł
Internet Marketing Specialist | Interactive Studio

Obecny w każdym projekcie jako wykwalifikowany likwidator niedoróbek na stronach internetowych, aplikacjach konkursowych oraz wszelkich grach. Obdarzony tubalnym głosem pisarz-amator, słynie z budowy zdań wielokrotnie złożonych. Tudzież. Nie. Uznaje. Kropek.

Katarzyna Kowalczyk
Accountant | Accountant

Liczby, tabele i wykresy nie są jej straszne. W pracy rozczytuje faktury, po godzinach zaczytuje się w książkach. Z matematyczną precyzją wyznacza sobie piesze i rowerowe ścieżki kolejnych wycieczek. Zawsze pomocna i uśmiechnięta.

Małgorzata Buryło-Szwejk
POS Materials Specialist | POS Materials

„Pani Gadżet”. Wyszukuje dla naszych klientów perełki wśród materiałów reklamowych. Dzięki zmysłowi do trendów, zainteresowaniu nowościami i wrodzoną ciekawością świata, jej pomysły są zawsze strzałem w 10! Aktywnie żegluje. Ostatnio najczęściej można ją spotkać na Jezioraku i Wdzydzach.

Marcin Buraczek
Digital Signage Specialist | Digital Signage

W wolnym czasie Marcin lubi pływać stylem klasycznym. Deficyt kaloryczny po treningu chętnie uzupełnia słodyczami i kawą w dużych ilościach, które to spożywa w doborowym towarzystwie swojej żony, przyjaciół i przy dobrej muzyce.

Natalia Soszyńska
Copywriter | Creative studio

Natalia zajmuje się  w Apelli copywritingiem. Pisanie to jej hobby również po pracy, kiedy zamienia się w autorkę reportaży. Jej inna pasja – orientalna kuchnia – przerodziła się w prowadzenie własnego sklepu z azjatycką szamą – Kung Food.

Ania Hajduk
Administration Specialist | Managment Office

W Apelli prowadzi sekretariat i obsługuje Zarząd. Życiowe akumulatory ładuje tworząc pozytywną atmosferę w swoim otoczeniu, czemu towarzyszą salwy śmiechu i wybuchy radości.. Najczęściej ma to miejsce podczas uprawiania nordic walkingu oraz spacerów z jej oczkiem w głowie – buldogiem francuskim. 

Marek Łapa
Finance Analyst | ERP

Pracuje w myśl zasady „zarządzać można tylko tym, co można zmierzyć”. Ale uważa też, że liczby to tylko jeden z elementów pożytecznej informacji zarządczej. W wolnym czasie odpoczywa z rodziną, majsterkuje, robi soki owocowe i trenuje sztukę walki Krav Maga.

Anita Piasecka
Internet Marketing Specialist | Interactive Studio

Typowa reprezentantka „pokolenia kciuka”. Jej ulubioną miarą są lajki i współczynnik CTR. Inspiracji szuka na Pintereście, a cytatów na Twitterze. Poza tym przygląda się bezkresowi morza w oczekiwaniu na swojego Marynarza, robi przysiady ze sztangą oraz ma prawdziwego kota na punkcie… swojego kota.

Katarzyna Woźniak
Accountant | Accountant

Katarzyna zajmuje się analizą strategii podatkowej. Czas poza biurem spędza na łonie natury – spacerując nad morzem, kontemplując widoki na szlakach górskich lub czując wiatr we włosach podczas motocyklowych wojaży po Szwajcarii. Tej kaszubskiej :)

Mateusz Sztajnke
Graphic Designer | Design Studio

Nieoficjalnie starszy asapowiec. Filozof designu. Koneser rzeczy wizualnie niedyskusyjnych. W swoim laboratorium kaligrafuje i tworzy kroje pism. Mówi: litery są niczym mowa ciała dla pisma, a świat typografii to mikroskopijne atomy, budujące wszechświat informacji.

Bożena Nowicka
Account Executive | Business Operation

Bożena to back-office Biura Obsługi Klienta. Po zamknięciu segregatorów ze zleceniami, wskakuje na scenę teatralną, gdzie realizuje się jako aktorka i piosenkarka.  

Bartosz Filipowicz
Copywriter I Creative Studio

W gorącej wodzie kąpany, nie umie wysiedzieć w miejscu nawet przez chwilę. Dużo pisze, dużo się śmieje, a w wolnych chwilach gra muzykę w klubach i je wszystko, co nie ucieka na drzewo.

Marta Kubińska
POS Materials Specialist | POS Materials

W kalendarzach, którymi się zajmuje są tylko dobre dni, a w kwestii poligrafii z dostawcami negocjuje, jak nikt inny. Nocą lubi mknąć ulicami Trójmiasta… na rolkach. Jest młodą mamą, której świat jest pełen szczerbatego uśmiechu jej córeczki.

Ania Modrzejewska
Division Bugdet Controller | Bugdet Controll

Ania odpowiada za rozliczanie faktur, tworzenie zleceń i budowanie dobrych relacji z pracownikami naszych klientów, a przy tym zaraża optymizmem każdego, kto stanie jej na drodze. Po pracy spotkamy ją w klubie fitness lub podczas kupowania kolejnej pary finezyjnych butów.  

Maciej Balcerzak
Social Media Specialist I Interactive Studio

Jest odpowiedzialny za media społecznościowe w naszej agencji. Zdecydowany zwolennik teorii „Content is the king". Dba o to, aby na profilach naszych klientów sypały się lajki i toczyła dyskusja. Wolne chwile poświęca swoim pasjom: longboardowi, jeździe na rowerze i fotografii! #ilovegdn #igersgdansk 

Paulina Orczykowska
Account Executive | Business Operation

Paulina to osoba nadająca sportowe tempo pracy w BOKu. Gdyby mogła, wstawiłaby do biura stepper, z którego na co dzień korzysta podczas oglądania seriali. Dla relaksu gotuje. Kalorie spala podczas górskich wędrówek.

Małgorzata Torłop
Payroll Manager | HR and Payroll

Ma jedno z najprzyjemniejszych zadań w Apelli – nalicza pensje, premie i nagrody. Poza pracą swój optymizm i szeroki uśmiech roztacza podczas wycieczek rowerowych lub w swoim, zapierającym dech w piersi, ogródku. Gdyby mogła mieć super moce, to chciałaby móc jeść… i nie tyć! 

Sandra Chmielewska
Junior Graphic Designer

Dziecko w glanach, najświeższy nabytek studia graficznego. W Apelli zajmuje się tworzeniem ksiąg identyfikacji, logotypów, ilustracji i typografią. Najczęściej można ją spotkać z głową w chmurach, wymyślającą dalsze losy bohaterów ulubionych książek (zawsze za krótkich) lub wypatrującą przelatujących samolotów. Jej życiowy cel to oderwać się od ziemi na wszystkie możliwe sposoby.

Asia Połońska
Junior Graphic Designer I Design Studio

Asia w pracy projektuje, rysuje i formatuje. Interesuje się webdesignem, typografią oraz projektowaniem gier, w które namiętnie też gra. Nadmiarową energię rozładowuje w świecie wirtualnym albo wystrzeliwując 100 słów na minutę (koniecznie bez R!). Kiedy odpoczywa, wyciąga kolejną fantastyczną książkę — im grubszą, tym lepszą.

Barbara Pytlik
Business Operation Director

Basia zarządza Działem Relacji Biznesowych. Planowanie i zakup mediów, twarde negocjacje, podpisywanie intratnych kontraktów dla naszych klientów - to dla niej chleb powszedni! Pędzi niczym Kubica – zarówno przez kolejne projekty, jak po trójmiejskich drogach.

Tomasz Michalski
ERP Director

Zajmuje się sprawami Zarządu i organizacją wewnętrznych projektów Apelli. Wyróżnia go bujna fryzura oraz zamiłowanie do kawy bulletproof. Jego aparycja mówi sama za siebie – to sportowiec, który nie lubi się nudzić. Wszędzie jeździ rowerem, biega nałogowo, w wolnym czasie gra w siatkówkę.

Dorota Sokołowska
Art Director | Design Studio

Odpowiada za stronę wizualną projektów oraz – mimo wszelkiemu oporowi materii – ich realizację w terminie. Po pracy jest nieuchwytna. Przenosi się do innej czasoprzestrzeni, z dala od cywilizacji, bez względu na pogodę, choć szczególnie chętnie podczas burzy. Od niedawna uczy się języka kaszubskiego.

Dorota Kurkowska
Marketing Director

Charyzmatyczna dyrektor serca Apelli, czyli Działu Marketingu, gdzie początek mają koncepcje kreatywne. Wiecznie w biegu, błyskawiczna i niezawodna. Na wszystko ma dobry plan. Kreuje i obserwuje. Zwłaszcza zmieniające się zachowania współczesnych konsumentów.

 

Anna Tillak
Creative Director | Creative studio

Tworzy, wymyśla, pisze, kreuje. Generuje pomysły, waży słowa, sprzedaje idee. Odpowiada za projekty kreatywne, od kiełkujących koncepcji po otwarcia ogólnopolskich kampanii. Lubi fotografię i dobrze zaprojektowane przedmioty. Fascynuje ją ruch i rytm, w wolnych chwilach stepuje. Codziennie, niezależnie od pogody, przyjeżdża do pracy na rowerze.

Kamila Fobke
Creative Director | Creative studio

Kamila łączy w Apelli pracę copywritera z kierowaniem projektami kreatywnymi. Jest osobą dedykowaną do obsługi nowych klientów. Prywatnie opiekuje się biszkoptowym golden retrieverem – Buffy, kocha podróże i kulturę Rosji. 

Aleksandra Pagacz
Design Studio Manager I Design Studio

Ola jest zawodowym managerem życia tu i teraz, z tymi ludźmi pod rękę, z tymi pasjami po drodze i z niebem nad głową. W Apelli odpowiada za dobre warunki dla wypracowania designu. W wolnych chwilach tworzy kreacje handmade. Definiuje ją energetyczne poczucie humoru. Bywalczyni salonu rodzinnego w wyposażeniu standardowym: 2+2=4 łapy psa.

Marian Tymiński
Digital Signage Manager

Marian w Apelli zajmuje się pracą z nowymi technologiami, produkcją materiałów multimedialnych i zarządzaniem Digital Signage. Po pracy jest człowiekiem-wodnikiem. Kręcą go sporty wodne, od windsurfingu po morsowanie. 

Marzena Grabowicz
Managment Office Manager

Marzena to skrzydłowa Zarządu. Organizuje, planuje, weryfikuje, segreguje – Marzena po prostu „ogarnia”. Wiecznie w biegu i z telefonem przy uchu. Kondycję zawdzięcza intensywnym popołudniom. Jej wesoła gromadka dzieci świetnie spełnia się w roli trenera personalnego.

Marzena Marszałkowska
Price and Quality Control Manager

Na co dzień trzyma w ryzach budżety reklamowe klientów dbając, by każda złotówka została odpowiednio wydana. Odpowiada za cenniki i czuwa nad tym, aby to co robimy w Apelli się opłacało. W gąszczu liczb, tabel i wykresów czuje się jak ryba w wodzie. Najlepiej odpoczywa na świeżym powietrzu, kiedy wkoło jest zielono.

Paulina Engel-Kuś
POS Materials Manager | POS Materials

Tak naprawdę specjalistka ds. niemożliwych, wykonanych z surowców dostępnych tylko na Marsie, w technologii kosmicznej, do zrealizowania na wczoraj. Latem wybiera rower, zimą wpina się w narty, a niezależnie od pory roku, codziennie rano spotkamy ją z aromatyczną kawą.

Katarzyna Samulska
Media Planning and Buying Manager

Od 10 lat związana z Apellą. Obecnie kieruje Biurem Planowania Zakupu Mediów i Digital Signage. Wraz z zespołem zajmuje się planowaniem i realizacją kampanii ATL. Prywatnie pasjonatka zdrowego stylu życia. Ćwiczy jogę i uprawia nordic walking.

Adam Ochendal
Key Account Manager | Business Operation

Adam to nasz frontman, który lada moment może odwiedzić i Twoją firmę :) W Apelli czas upływa mu na aktywnym poszukiwaniu nowych obszarów biznesu, tworzeniu strategii sprzedaży i monitoringu rynku. Jak sam o sobie mówi, jest wszędzie i wszystko widzi.

Małgorzata Romsicka
Key Account Manager | Business Operation

Kocha pracować z ludźmi i właśnie ta cecha sprawia, że jest tak dobrym opiekunem klienta. Dobra dusza firmy, zawsze stara się pomóc, wskazać rozwiązanie... nie gubiąc przy tym równowagi. W czasie wolnym trenuje nowe układy taneczne i biegi przez przeszkody na placu zabaw z dwiema córeczkami oraz pożera duże ilości kryminałów.

Katarzyna Prałat
Key Account Manager | Business Operation

Kasia zajmuje się obsługą klienta i zarządzaniem projektami. Na co dzień motywują ją nowe wyzwania, co wynika z jej sportowego hartu ducha – kiedyś kilkukrotna mistrzyni Polski w pływaniu, dziś można umówić się z nią na partyjkę pokera.

Magdalena Kubas
Key Account Manager | Business Operation

Jest w naszej agencji kimś w rodzaju królika Duracella – posiada niespożyte pokłady energii. Wolny czas spędza ze swoimi M&M’sami (córką Marysią i synem Marasem). W ciągłym biegu. Według Endomondo jest PRAWIE najszybszą osobą w Apelli na dystansie 10 km.

Marek Rębisz
Marketing Project Coordinator | Creative studio

Domeną Marka są realizacje multimedialne i audiowizualne. Jego dewiza życiowa to: „Jeśli nie możesz znaleźć drogi – stwórz ją”, dlatego po pracy realizuje się jako reżyser teledysków muzycznych i promuje młodych artystów. Dumny tata grzecznego Gustawa i chodząca oaza cierpliwości.

 

Justyna Rucińska – Góral
Marketing Project Coordinator | Creative studio

Obowiązki wykonuje jak jej ulubiony bohater Darth Vader – twarda, z darem przekonywania, zawsze zdobywa zamierzone cele. Ma moc teleportacji, mimo że mieszka kilkadziesiąt kilometrów od Gdyni – w pracy jest zawsze punktualnie ! Po niej mile spędza czas z dwójką uroczych synków i mężem.

Renata Polec
Senior Media Planner and Buyer | Media Planning and Buying

Słońce naszej agencji, które zawsze promienieje dobrymi wieściami ze świata mediów i harmonogramów emisji reklam. Jej baterie do działania ładują się najlepiej podczas pięknej, słonecznej pogody. Wtedy też najchętniej zagłębia się w porywającej lekturze.

Maciej Goś
Senior Graphic Designer | Design Studio

Jego konikiem jest webdesgin, typografia, analiza graficzna, animacja i też trochę print (projekty drukowane). Zawsze widziany z dużym kubkiem czarnej kawy. Po pracy jego motorem napędowym stają się konie mechaniczne w Hondzie XL 1000, a w wolnym czasie amerykańskie filmy i seriale.

Patrycja Świderska
Senior Graphic Designer | Design Studio

Wielbicielka przemieszczania się rowerem, czystej przestrzeni publicznej, bez chaosu wizualnego i dźwiękowego, oraz starych polskich filmów. W pracy nakręca ją kreatywny ferment i nowe wyzwania. W wolnym czasie prowadzi warsztaty z twórczego recyclingu. 

Aleksander Drożdżewski
Senior Graphic Designer | Design Studio

Nałogowo śledzi trendy, kupuje książki i albumy. Inspiruje go gdyński modernizm i jazz.
Specjalista od znaków graficznych, typografii i brandingu z copywriterskim zacięciem.
Kolekcjonuje notesy, w których na co dzień robi szkice i zapisuje pomysły (nawet te najbardziej absurdalne).

Ania Leszkowicz
HR Manager | HR and Payroll

Z Anią trzeba mieć szczególnie dobre relacje – rekrutuje, zwalnia, rozlicza z nieobecności, ewidencjonuje, ściga za braki i zarządza naszymi „papierkami”. Podróżniczka, przyszła żona Tyriona Lannistera, fanka historii, powieści Stephena Kinga i spinningu z trenerem Dariuszem.

Dawid Dąbecki
Graphic Designer I Design Studio

Przyszedł, zobaczył i narysował. Ilustracja to jego pasja. Lubi historię, literaturę, muzykę i żeglarstwo.

Tomasz Połetek
3D Graphic Designer | Design Studio

W Apelli to na jego barkach spoczywa przygotowanie animacji 2D i 3D, modelowanie, rendering oraz opowiadanie dowcipów. Po pracy najczęściej łączy dwie pasje – rower i fotografię – z podróżami i noclegiem pod chmurką.

Anna Bigilska
Division Bugdet Controller | Bugdet Controll

Ania pilnuje, czy właściwe reklamy pojawiły się w naszych mediach, rozlicza budżety i zabiega o porządek w fakturach. Poruszanie się w meandrach dokumentów i dowodówek zdecydowanie ułatwia jej znajomość czytania map – Ania jest zakochana w podróżach po polskich Tatrach.

Krzysztof Olenkowicz
Data Protection Officer | ERP

Krzysztof zarządza apellańską flotą koni mechanicznych oraz ABI. Po pracy czas upływa mu na naprawianiu i usprawnianiu samochodów oraz domu. W czasie wolnym, kiedy odkłada na bok zestaw majsterkowicza, spędza czas ze swoimi córeczkami. 

Ewelina Karczewska
Copywriter | Creative studio

Ewelina w Apelli zajmuje się zarządzaniem projektami kreatywnymi. Zaginanie czasoprzestrzeni opanowała pracując  w telewizji, żaden deadline jej nie straszny! Lubi stan bycia w podróży, zwłaszcza motocyklowej. Pobiera nauki różnych technik wędkowania. Zawodowe marzenia? Organizacja koncertu dla milionowej widowni. 

Marcin Orzeł
Internet Marketing Specialist | Interactive Studio

Obecny w każdym projekcie jako wykwalifikowany likwidator niedoróbek na stronach internetowych, aplikacjach konkursowych oraz wszelkich grach. Obdarzony tubalnym głosem pisarz-amator, słynie z budowy zdań wielokrotnie złożonych. Tudzież. Nie. Uznaje. Kropek.

Katarzyna Kowalczyk
Accountant | Accountant

Liczby, tabele i wykresy nie są jej straszne. W pracy rozczytuje faktury, po godzinach zaczytuje się w książkach. Z matematyczną precyzją wyznacza sobie piesze i rowerowe ścieżki kolejnych wycieczek. Zawsze pomocna i uśmiechnięta.

Małgorzata Buryło-Szwejk
POS Materials Specialist | POS Materials

„Pani Gadżet”. Wyszukuje dla naszych klientów perełki wśród materiałów reklamowych. Dzięki zmysłowi do trendów, zainteresowaniu nowościami i wrodzoną ciekawością świata, jej pomysły są zawsze strzałem w 10! Aktywnie żegluje. Ostatnio najczęściej można ją spotkać na Jezioraku i Wdzydzach.

Marcin Buraczek
Digital Signage Specialist | Digital Signage

W wolnym czasie Marcin lubi pływać stylem klasycznym. Deficyt kaloryczny po treningu chętnie uzupełnia słodyczami i kawą w dużych ilościach, które to spożywa w doborowym towarzystwie swojej żony, przyjaciół i przy dobrej muzyce.

Natalia Soszyńska
Copywriter | Creative studio

Natalia zajmuje się  w Apelli copywritingiem. Pisanie to jej hobby również po pracy, kiedy zamienia się w autorkę reportaży. Jej inna pasja – orientalna kuchnia – przerodziła się w prowadzenie własnego sklepu z azjatycką szamą – Kung Food.

Ania Hajduk
Administration Specialist | Managment Office

W Apelli prowadzi sekretariat i obsługuje Zarząd. Życiowe akumulatory ładuje tworząc pozytywną atmosferę w swoim otoczeniu, czemu towarzyszą salwy śmiechu i wybuchy radości.. Najczęściej ma to miejsce podczas uprawiania nordic walkingu oraz spacerów z jej oczkiem w głowie – buldogiem francuskim. 

Marek Łapa
Finance Analyst | ERP

Pracuje w myśl zasady „zarządzać można tylko tym, co można zmierzyć”. Ale uważa też, że liczby to tylko jeden z elementów pożytecznej informacji zarządczej. W wolnym czasie odpoczywa z rodziną, majsterkuje, robi soki owocowe i trenuje sztukę walki Krav Maga.

Anita Piasecka
Internet Marketing Specialist | Interactive Studio

Typowa reprezentantka „pokolenia kciuka”. Jej ulubioną miarą są lajki i współczynnik CTR. Inspiracji szuka na Pintereście, a cytatów na Twitterze. Poza tym przygląda się bezkresowi morza w oczekiwaniu na swojego Marynarza, robi przysiady ze sztangą oraz ma prawdziwego kota na punkcie… swojego kota.

Katarzyna Woźniak
Accountant | Accountant

Katarzyna zajmuje się analizą strategii podatkowej. Czas poza biurem spędza na łonie natury – spacerując nad morzem, kontemplując widoki na szlakach górskich lub czując wiatr we włosach podczas motocyklowych wojaży po Szwajcarii. Tej kaszubskiej :)

Mateusz Sztajnke
Graphic Designer | Design Studio

Nieoficjalnie starszy asapowiec. Filozof designu. Koneser rzeczy wizualnie niedyskusyjnych. W swoim laboratorium kaligrafuje i tworzy kroje pism. Mówi: litery są niczym mowa ciała dla pisma, a świat typografii to mikroskopijne atomy, budujące wszechświat informacji.

Bożena Nowicka
Account Executive | Business Operation

Bożena to back-office Biura Obsługi Klienta. Po zamknięciu segregatorów ze zleceniami, wskakuje na scenę teatralną, gdzie realizuje się jako aktorka i piosenkarka.  

Bartosz Filipowicz
Copywriter I Creative Studio

W gorącej wodzie kąpany, nie umie wysiedzieć w miejscu nawet przez chwilę. Dużo pisze, dużo się śmieje, a w wolnych chwilach gra muzykę w klubach i je wszystko, co nie ucieka na drzewo.

Marta Kubińska
POS Materials Specialist | POS Materials

W kalendarzach, którymi się zajmuje są tylko dobre dni, a w kwestii poligrafii z dostawcami negocjuje, jak nikt inny. Nocą lubi mknąć ulicami Trójmiasta… na rolkach. Jest młodą mamą, której świat jest pełen szczerbatego uśmiechu jej córeczki.

Ania Modrzejewska
Division Bugdet Controller | Bugdet Controll

Ania odpowiada za rozliczanie faktur, tworzenie zleceń i budowanie dobrych relacji z pracownikami naszych klientów, a przy tym zaraża optymizmem każdego, kto stanie jej na drodze. Po pracy spotkamy ją w klubie fitness lub podczas kupowania kolejnej pary finezyjnych butów.  

Maciej Balcerzak
Social Media Specialist I Interactive Studio

Jest odpowiedzialny za media społecznościowe w naszej agencji. Zdecydowany zwolennik teorii „Content is the king". Dba o to, aby na profilach naszych klientów sypały się lajki i toczyła dyskusja. Wolne chwile poświęca swoim pasjom: longboardowi, jeździe na rowerze i fotografii! #ilovegdn #igersgdansk 

Paulina Orczykowska
Account Executive | Business Operation

Paulina to osoba nadająca sportowe tempo pracy w BOKu. Gdyby mogła, wstawiłaby do biura stepper, z którego na co dzień korzysta podczas oglądania seriali. Dla relaksu gotuje. Kalorie spala podczas górskich wędrówek.

Małgorzata Torłop
Payroll Manager | HR and Payroll

Ma jedno z najprzyjemniejszych zadań w Apelli – nalicza pensje, premie i nagrody. Poza pracą swój optymizm i szeroki uśmiech roztacza podczas wycieczek rowerowych lub w swoim, zapierającym dech w piersi, ogródku. Gdyby mogła mieć super moce, to chciałaby móc jeść… i nie tyć! 

Sandra Chmielewska
Junior Graphic Designer

Dziecko w glanach, najświeższy nabytek studia graficznego. W Apelli zajmuje się tworzeniem ksiąg identyfikacji, logotypów, ilustracji i typografią. Najczęściej można ją spotkać z głową w chmurach, wymyślającą dalsze losy bohaterów ulubionych książek (zawsze za krótkich) lub wypatrującą przelatujących samolotów. Jej życiowy cel to oderwać się od ziemi na wszystkie możliwe sposoby.

Asia Połońska
Junior Graphic Designer I Design Studio

Asia w pracy projektuje, rysuje i formatuje. Interesuje się webdesignem, typografią oraz projektowaniem gier, w które namiętnie też gra. Nadmiarową energię rozładowuje w świecie wirtualnym albo wystrzeliwując 100 słów na minutę (koniecznie bez R!). Kiedy odpoczywa, wyciąga kolejną fantastyczną książkę — im grubszą, tym lepszą.

Klienci o nas

Apella mieści się blisko naszej siedziby w gdyńskim Parku Naukowo-Technologicznym, dlatego chętnie spotkaliśmy się z sąsiadami, żeby porozmawiać o reklamie, naszych docenionych na targach CeBIT w Hanowerze, alarmach bezprzewodowych. Obawialiśmy się, że budżet marketingowy naszego start-up’u dla tak dużej agencji nie będzie interesujący. Jednak specjaliści z Apelli potraktowali nasze zapytanie jak wyzwanie i zaproponowali reklamę mieszczącą się w ramach naszych możliwości finansowych. Apella wyprodukowała dla nas spot reklamowy, który później wykorzystali do przeprowadzenia dla nas kampanii na YouTube. Pokazali nam jak wykorzystać media społecznościowe w marketingu. Ich wskazówki marketingowe były dla nas bardzo wartościowe i korzystamy z nich do dziś!

Trineo
Piotr Orzechowski, Prezes Zarządu Trineo Sp. z o.o.

Kasa Stefczyka z Apellą współpracuje nieprzerwanie od ponad 10 lat, powierzając agencji kompleksową obsługę marketingową – od pomysłów na promocję wizerunku i produktów, poprzez badania, realizację projektów, produkcję materiałów reklamowych, zakup mediów offline i online oraz wszechstronną obsługę PR.

 

Wysoce cenimy zaangażowanie specjalistów z Apelli, w nasze kampanie reklamowe, oraz bogate doświadczenie, którym chętnie się z nami dzielą przy ich realizacji. Polecamy Apellę, jako partnera w biznesie.

Kasa Stefczyka
Zarząd Kasy Stefczyka

Powierzyliśmy firmie Apella opracowanie księgi znaku, wyklejenie aut oraz zaprojektowanie i produkcję gadżetów reklamowych.

 

Ze zlecenia Apella wywiązała się w pełni profesjonalnie. Z przyjemnością polecam firmę jako rzetelnego wykonawcę.

Hotel Skipper
Kornelia Domagalska, Dyrektor Zarządzający Hotel Skipper

Z agencją Apella S.A. współpracujemy od 2012 roku. Od tego czasu konsekwentnie buduje ona wizerunek naszej firmy poprzez kompleksową obsługę PR w mediach, podczas wydarzeń branżowych i realizację kampanii informacyjnych. 

 

Z pełną odpowiedzialnością możemy zaświadczyć, że Apella S.A. to solidny i wiarygodny partner, który pracując często pod presją czasu, terminowo wywiązuje się z powierzonych obowiązków.

Centrum Medycyny Specjalistycznej Sanitas w Gdańsku
Agnieszka Raro, Dyrektor Centrum Medycyny Specjalistycznej Sanitas

Apella ma bogate doświadczenie w kompleksowej obsłudze marketingowej marek działających na rynku finansowym, co było dla nas dużym atutem, kiedy podejmowaliśmy decyzję o współpracy. Kolejnym atutem była kadra: eksperci w zakresie komunikacji marketingowej i PR, kreatywni graficy i elastyczni media planerzy. Jednak najważniejsza dla nas była możliwość realizacji całej kampanii w jednej agencji.

 

Bardzo cenimy fakt, że zarówno działania w mediach tradycyjnych, jak i tzw. nowych mediach można zlecić jednemu, dedykowanemu zespołowi. Zdecydowanie ułatwia to kontakt i współpracę, którą bardzo wysoko cenimy i chwalimy. Polecamy Apellę, jako agencję do kompleksowej obsługi marki.

SKOK Ubezpieczenia
Jacek Jewuła, Kierownik Zespołu Marketingu SKOK Ubezpieczenia

Zakres współpracy Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej z agencją reklamową Apella S.A. obejmuje cały wachlarz usług związanych z kreowaniem wizerunku, promocją i reklamą naszej organizacji. Apella S.A. od 2008 r. wykonuje dla nas kompleksowo filmy edukacyjne – od koncepcji kreatywnej, po casting, organizację planu zdjęciowego, produkcję, postprodukcję i promocję. 

 

Apella wykazuje się dużym profesjonalizmem, kreatywnością oraz umiejętnym dostosowaniem tworzonego przekazu do założeń naszej organizacji. Serdecznie polecamy!

Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej
Ewa Kruk, Członek Zarządu Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej

Apella S.A. jest pierwszą agencją reklamową, której zleciliśmy branding i kompleksowe działania marketingowe zarówno wydawnictwa jak i naszych produktów. Zawsze możemy liczyć na szybką reakcję ze strony teamu kreatywnego agencji, trafne pomysły, bezproblemowy przebieg i realizację naszych projektów. Cenimy sobie długoletnią współpracę z agencją, bo dzięki wysokiej świadomości funkcjonowania rynku wydawniczego, są w stanie dostarczyć nam rozwiązania wpasowujące się w potrzeby współczesnego czytelnika.

 

Apella często inspiruje nas do wdrażania zmian i nowości, a jej aktywność i zaangażowanie w sukces naszej marki jest przez nas wysoce doceniane. Z pełnym przekonaniem, rekomendujemy usługi Apelli wszystkim innym podmiotom.

Fratria
Zarząd Fratria Sp. z o.o.

Nasi klienci

© 2017. Wszystkie prawa zastrzeżone

Apella S.A. zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonym przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku pod nr KRS 0000391928. Kapitał zakładowy w wysokości 23.986.600 zł opłacony w całości