Pierwsza pomoc w kampaniach społecznych – przegląd subiektywny

Tym razem inspiracją do powstania subiektywnego przeglądu reklam stał się przypadający 8 września Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Uważamy, że temat jest szalenie ważny, dlatego zachęcamy do czytania, oglądania i puszczania dalej w świat – mamy nadzieję, że ktoś z Was poczuje się zachęcony do odświeżenia wiedzy.

Zaczynamy od polskiego podwórka. AXA już od kilku lat angażuje się w działania edukacyjne dotyczące pierwszej pomocy. Ostatnio (w czerwcu 2018 roku) postanowili rozszerzyć zakres tych działań, wypuszczając ogólnopolską kampanię pod hasłem #maszmoc.

Pewne zachowania warto wpajać już dzieciom. A jak najłatwiej do nich dotrzeć? Poprzez wesołą, wpadajacą w ucho piosenkę.

Zrobiło się zbyt dziecinnie? Nie ma sprawy, CPR można też utrwalać, łącząc gangsterskie klimaty i… przebój Bee Gees.

A Rosjanie, jak zwykle, lecą po bandzie. W poniższe klikacie na własną odpowiedzialność 😉

Otaczają nas zwyczajne przedmioty, które, wbrew pozorom, mogą przydać się przy udzielaniu pomocy. W jaki sposób możemy je wykorzystac pokazują proste i przejrzyste plakaty Saint John Ambulance.


Tutaj możecie je zobaczyć:
Codzienne przedmioty w pierwszej pomocy

Niewiedza jest czasem barierą nie do pokonania.

Na koniec zostawiamy Was z kampanią, która mrozi krew w żyłach. Wciąż zbyt mało osób wie, jak udzielać pierwszej pomocy. Na szczęście, kiedy mały chłopiec spada z drzewa, przez okno dostrzega go wolontariuszka Saint John Ambulance i rusza z pomocą… ale czy na pewno?


Anna Woźniak
Facebook
Twitter
LinkedIn
trwa ładowanie komentarzy Facebook

Leszek Świerszcz

Jak sprawić, by buty się rozeszły

Ewelina Karczewska-Stasik

Prima aprilis! Uważaj, bo się pomylisz

Ewelina Karczewska-Stasik

Gramy w zielone?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności w celu otrzymywanie newslettera zawierającego informacje o nowych wpisach, aktualnościach i ofercie Apella S.A.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności w celu otrzymywanie newslettera zawierającego informacje o nowych wpisach, aktualnościach i ofercie Apella S.A.

FreshMail.pl