Klient: Kasa Stefczyka
Produkt: Szlachetna Pożyczka
Agencja: Apella SA.
Creative Director: Anna Tillak
Graphic Designers: Mateusz Sztajnke, Sandra Chmielewska
Produkcja: Garaż Miejsce Filmowe
Planowanie i zakup Mediów: Apella SA
Data startu: październik 2017

Ty pożyczasz – razem pomagamy

2 października 2017 ruszyła crossmediowa kampania Kasy Stefczyka pod hasłem „Ty pożyczasz – razem pomagamy”, promująca nowy, charytatywny produkt Kasy: Szlachetną Pożyczkę. Zgodnie z założeniami akcji każda Szlachetna Pożyczka to 50 zł przeznaczone przez Kasę Stefczyka na wybrany przez pożyczkobiorcę cel charytatywny. Dzięki akcji dofinansowanie otrzymały organizacje zajmujące się leczeniem i rehabilitacją dzieci niepełnosprawnych, schroniska dla zwierząt oraz instytucje niosące pomoc seniorom.

Szlachetna Pożyczka - spot wideo

Zakres prac

W ramach kampanii przygotowaliśmy spoty telewizyjne ’30, ’15, także w wersji świątecznej, oraz spoty radiowe emitowane w największych ogólnopolskich stacjach. Uzupełnieniem były materiały ATL i BTL oraz działania w Internecie.

 

Szlachetna Pożyczka - świąteczny spot wideo

Jak powstawała realizacja?

Ze względu na charytatywny charakter produktu, postanowiliśmy zaprosić do udzialu w kampanii osoby, które na co dzień pomagają innym: wolontariuszy, działaczy społecznych, osoby zaangażowane w indywidualną pomoc potrzebującym oraz przedstawicielkę Kasy Stefczyka: Beatę Rusiecką – Kozłowską, Dyrektor Departamentu Wspomagania Zarządzania. Chcieliśmy pokazać, że jest wiele sposobów na pomaganie: można podarować innym swój czas, można wykorzystać własne umiejętności lub podzielić się posiadaną wiedzą. Można także – i tak właśnie w ramach akcji Szlachetna Pożyczka robi Kasa Stefczyka – przekazać konkretną pomoc materialną